Ponad 80 spółkom z Chin grozi wyrzucenie z giełd w USA

opublikowano: 05-05-2022, 07:29
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dopisała ponad 80 chińskich spółek do wydłużającej się listy kandydatów do usunięcia z giełd w USA, informuje Bloomberg.

Na liście znaleźli się tacy chińscy giganci, jak JD.com, Pinduoduo, Bilibili, China Petroleum & Chemical Corp., JinkoSolar Holding, NetEase i NIO. Powodem ewentualnego usunięcia ich z amerykańskich giełdach jest dotychczasowa odmowa przez Chiny udostępnienia audytu finansowego tych firm. Chińskie spółki mają trzy lata od znalezienia się na liście SEC na dostosowanie się do amerykańskich wymagań dotyczących audytu.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Groźba usunięcia z giełd w USA chyba zadziałała, bo jak dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg, chińskie władze szykują się do udostępnienia w połowie roku amerykańskiemu regulatorowi pełnego dostępu do raportów z audytu większości chińskich spółek notowanych na giełdzie w Nowym Jorku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane