Ponad połowa zatrudnionych wyrabia nadgodziny

opublikowano: 23-08-2018, 13:44

Ponad połowa pracowników pracuje w godzinach nadliczbowych, co obok stresu i negatywnych emocji wpływa niekorzystnie na ich samopoczucie oraz kondycję fizyczną , wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Hays Poland.

Aż 55 proc. osób biorących udział w badaniu potwierdziło, że w obecnym miejscu pracy pracuje w nadgodzinach. Jest to jednak znacznie mniej niż jeszcze dwa lata temu. W roku 2016 bowiem aż 74 proc. ankietowanych pracowało ponad standardowy czas pracy.

Choć odsetek osób pracujących po godzinach zmniejszył się, to Polska nadal znajduje się w czołówce krajów Unii Europejskiej pod względem średniej liczby godzin wypracowywanych tygodniowo przez zatrudnionych.

Pracownik coraz częściej oczekują od pracodawcy, że ułatwi mu osiągnie się stanu równowagi pomiędzy pracą zawodową a życiem prywatnym, dlatego jak wskazuje raport „w rankingach popularności pracodawców przodują firmy, które wprowadzą rozwiązania pomagające pracownikom efektywnie wykorzystywać czas, np. pracę z domu, elastyczny czas pracy czy też rozliczenie za efekty pracy, a nie za czas w niej spędzony”.

Raport Hays Poland „Nadgodziny 2018” powstał na podstawie wyników badania, w którym udział wzięło 3 200 osób.© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu