Ponadstuletni list przybił do Australii

Rogala Aleksandra
opublikowano: 08-03-2018, 22:00

Najstarsza butelka z listem na świecie pochodzi z holenderskiej rozlewni dżinu — napisał portal Dutch News.

Tradycyjne metody są najlepsze, jeśli chcesz, aby twoją wiadomość przeczytał ktoś, kto pojawi się na tym świecie za 100 lat. Małżeństwo z Perth w Australii, spacerując po plaży, odnalazło niedawno najstarszy zachowany list w butelce, przesłany prawdopodobnie do kolejnych pokoleń przez XIX-wiecznego romantyka. Dotychczas najstarszy list, który trafił do Księgi rekordów Guinnessa, szacowano na niewiele ponad 100 lat.

Ten ma blisko 132 lata. Butelka pochodzi z Holandii — została wyprodukowana przez firmę Daniel Visser & Zonen w Schiedam i wcześniej zawierała dżin. Wiadomość powstała w 1886 r. Powód przesłania wiadomości w rzeczywistości nie był jednak romantyczny — jej twórca prosi znalazcę o skontaktowanie się z niemieckim konsulatem, podaje datę i nazwę statku, z którego wyrzucił butelkę. Jedno z australijskich muzeów wyjaśniło, że chodziło o naukowe badanie sprzed lat — podróżujący przez australijskie wody niemieccy marynarze chcieli w ten sposób zbadać zasięg prądów morskich. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rogala Aleksandra

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu