Ponar idzie po 150 mln zł

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 01-06-2007, 00:00

Przejęcia nie tylko w branży hydraulicznej — to główny cel, dla którego Ponar chce wyemitować ponad 30 mln nowych akcji.

Przejęcia nie tylko w branży hydraulicznej — to główny cel, dla którego Ponar chce wyemitować ponad 30 mln nowych akcji.

29 czerwca zbiorą się na walnym zgromadzeniu akcjonariusze wadowickiego Ponaru, producenta elementów hydrauliki siłowej, aby zadecydować o nowej emisji akcji. Uchwała mówi o ponad 30 mln papierów po 5 zł oferowanych na zasadzie prawa poboru. W sumie spółka może więc uzyskać ponad 150 mln zł.

— Te pieniądze są nam potrzebne na realizację projektów akwizycyjnych — mówi Arkadiusz Śnieżko, prezes przedsiębiorstwa.

Z naszych informacji wynika, że Ponar w niedługim czasie — jeszcze w czerwcu albo na początku lipca — powinien sfinalizować 2-3 duże projekty. Negocjacje są już na ukończeniu.

— Interesują nas podmioty z sektora hydraulicznego, ale nie tylko. Chcemy wejść także w nowe branże. Bardzo atrakcyjne — zapowiada Arkadiusz Śnieżko.

Na razie nie ujawnia szczegółów. Jednak jak się dowiadujemy, coraz bliższe realizacji są również zapowiadane wcześniej projekty inwestycyjne w Ameryce Północnej. Zarząd wadowickiej firmy już kilka miesięcy temu zawarł z The McLean Group — jednym z największych prywatnych amerykańskich banków inwestycyjnych — porozumienie zakładające współpracę w zakresie planowanych przez Ponar akwizycji na rynku USA oraz Europy Zachodniej. Zgodnie z zamierzeniami spółki, łączna wartość inwestycji kapitałowych sfinansowanych kapitałami udostępnionymi przez The McLean Group może sięgnąć 200 mln USD w perspektywie kilku najbliższych lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy