Ponar Wadowice: Oferowana przez Hydrotor cena jest za niska

(Marek Druś)
opublikowano: 24-07-2006, 10:11

Zarząd Ponaru Wadowice uważa, że zaproponowana przez Hydrotor w wezwaniu cena za akcję „nie daje Akcjonariuszom Spółki godziwej premii za przejęcie pakietu kontrolnego przez inwestora branżowego, jest poniżej rzeczywistej (rynkowej) wartości kapitałów własnych oraz nie uwzględnia potencjału rozwoju Ponar-Wadowice S.A. w najbliższych kwartałach i latach”.

Zarząd Ponaru Wadowice uważa, że zaproponowana przez Hydrotor w wezwaniu cena za akcję „nie daje Akcjonariuszom Spółki godziwej premii za przejęcie pakietu kontrolnego przez inwestora branżowego, jest poniżej rzeczywistej (rynkowej) wartości kapitałów własnych oraz nie uwzględnia potencjału rozwoju Ponar-Wadowice S.A. w najbliższych kwartałach i latach”.

W połowie lipca Hydrotor wezwał do sprzedaży 571 tys. 890 akcji Ponaru Wadowice, stanowiących 66 proc. głosów na jego WZA. Zaoferował po 30 zł za akcję. Zapisy na sprzedaż akcji rozpoczną się 27 lipca i potrwają do 28 sierpnia.

- Zdaniem Zarządu Ponar-Wadowice S.A, opierając się na stosowanych powszechnie wskaźnikach wyceny spółek oraz po przeanalizowaniu perspektyw rozwoju Spółki, zaproponowana w Wezwaniu cena jest poniżej wartości godziwej. Zaproponowana cena 30.0 zł za akcje jest tylko nieznacznie powyżej wartości księgowej na akcje (a uwzględniając sprzedaż akcji własnych oraz wycenę rynkową maszyn i urządzeń wręcz poniżej) mimo że wyniki Spółki za I półrocze 2006r. wskazują że może ona wypracowywać dla Akcjonariuszy ROE (stopę zwrotu z kapitałów własnych) rzędu 10%, przy czym rok 2006 jest dopiero pierwszym rokiem w którym widoczne są efekty dwuletniej restrukturyzacji działalności Spółki – głosi komunikat Ponaru Wadowice.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ponar Wadowice: Oferowana przez Hydrotor cena jest za niska