Poniedziałkowa sesji powinna rozpocząć się od wzrostów

Tomasz Furman
29-07-2002, 09:30

Odreagowanie do jakiego doszło w piątek na głównych parkietach UE i USA oraz dzisiejsze wzrosty w Azji, a także dodanie zmiany na otwarciu w Europie powinny pozytywnie wpływać na nastroje w Warszawie. Obecnie trudno jednak wyrokować w jakiej skali i do kiedy potowa odbicie. Cały czas trzeba pamiętać o czynnikach ryzyka. Generalnie są one związane z sytuacją gospodarczą kraju oraz nienajlepszymi wynikami w poszczególnych spółkach.

Dziś na odreagowanie przede wszystkim mogą liczyć akcjonariusze tych spółek które ulegały ostatnio wyprzedaży w związku z licznymi spekulacjami dotyczącymi ich kondycji. Tak więc rosnąć może Softbank po wypowiedziach prezesa i audytora o właściwym prowadzeniu księgowości przedsiębiorstwa. Więcej nabywców mogą również znaleźć akcje BRE Banku, BPH PBK i Pekao SA. Sektor bankowy ulegał w ubiegłym tygodniu dużym przecenom, które w niektórych przypadkach trudno było uzasadnić. Ze względu na możliwość zakupu czeskiego przedsiębiorstwa petrochemicznego na wartości powinien również zyskiwać PKN Orlen.

Tomasz Furman,

t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Poniedziałkowa sesji powinna rozpocząć się od wzrostów