Poprawa nastrojów biznesu wywołała wzrosty na giełdzie w Tokio

04-12-2003, 08:26

Na azjatyckich giełdach panowały w czwartek mieszane nastroje. W Tokio sesja kończyła się wzrostami do czego przyczyniła się wiadomość o najwyższym od 2001 roku poziomie wskaźnika zaufania konsumentów. Większość pozostałych rynków regionu kończyła notowania spadkami.

Wskaźnik zaufania nastrojów biznesu osiągnął w czwartym kwartale kalendarzowym najwyższy poziom od pierwszego kwartału 2001 roku. Inwestorzy liczą na to, że najnowszy indeks Tankan potwierdzi wzrost optymizmu w japońskich firmach.

Popytem cieszyły się w czwartek akcje spółek motoryzacyjnych, m.in. Hondy i Toyoty. Ta ostatnia poinformowała o 13 proc. wzroście listopadowej sprzedaży w USA. W górę poszły kursy Canona, jednego z największych producentów sprzętu biurowego i cyfrowego sprzętu fotograficznego, a także Toshiby, trzeciego na świecie producenta chipów.

Giełda koreańska kończyła sesję spadkiem. Duży w tym udział miała wyprzedaż akcji Korean Electric. Analitycy kilku biur maklerskich obniżyli rekomendacje spółki tłumacząc to wycofaniem się rządu z planu podniesienia cen energii dla odbiorców przemysłowych.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Poprawa nastrojów biznesu wywołała wzrosty na giełdzie w Tokio