Popyt na akcje pracownicze Postbanku nie jest zbyt duży

14-06-2004, 10:51

Tylko około połowa z uprawnionych pracowników zdecydowała się dotąd na kupno akcji Postbanku mimo iż zaproponowano im preferencyjne warunki, poinformował Financial Times Deutschland. Okres zapisów na akcje w ofercie skierowanej do pracowników przedłużono o dwa tygodnie, do 11 czerwca.

Jak dowiedział się FTD, około 50 proc. pracowników Deutsche Post i 63 proc. zatrudnionych w Postbanku zadeklarowała dotąd zamiar kupna akcji drugiej ze spółek. Łącznie ich oferta ma wartość 56 mln EUR. Deutsche Post, właściciel Postbanku, zatrudnia 244 tys. ludzi.

Deutsche Post zagwarantowała każdemu z pracowników możliwość kupna akcji za 5,27 tys. EUR. Za każde zlecenie powyżej 270 EUR daje bonus w wysokości 135 EUR. Pracownicy mogą zaciągać nieoprocentowane pożyczki na kupno akcji.

Deutsche Post sprzedaje w ofercie publicznej 49,9 proc. akcji Postbanku, największego pod względem liczby klientów niemieckiego banku. Widełki cenowe na akcje spółki ustalono na 31,50-36,50. Oznacza to, że wartość Postbanku oszacowano na 6 mld EUR. Analitycy sygnalizowali, że cena może okazać się zbyt wysoka. W tym tygodniu prezes Postbanku Wulf von Schimmelmann rusza na road show, podczas którego będzie zachęcał do kupna akcji spółki inwestorów instytucjonalnych. Sprzedaż akcji Postbanku w ofercie publicznej rusza 21 czerwca.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Popyt na akcje pracownicze Postbanku nie jest zbyt duży