Popyt na loty transatlantyckie Lufthansy osiąga poziomy sprzed pandemii

ARŻ, Reuters
opublikowano: 28-09-2021, 11:54

Popyt na grudniowe loty transatlantyckie organizowane przez Lufthansę wzrósł do poziomu sprzed pandemii koronawirusa. To efekt ogłoszenia przez Stany Zjednoczone ponownego otwarcia granic dla zaszczepionych podróżnych z większości europejskich krajów, pisze Reuters.

Stany Zjednoczone poinformowały w zeszłym tygodniu, że w listopadzie ich granice zostaną ponownie otwarte dla w pełni zaszczepionych podróżnych z 33 krajów, w tym Chin, Indii, Brazylii i większości Europy.

“W niektóre dni ubiegłego tygodnia rezerwacje na loty transatlantyckie wzrosły trzykrotnie, a popyt na poszczególnych trasach zbliżał się do poziomu sprzed kryzysu” - podał przewoźnik w oświadczeniu.

Największą popularnością cieszą się loty z Zurychu i Frankfurtu do Nowego Jorku i Miami. Bilety kupują zarówno osoby podróżujące w celach turystycznych, jak i biznesowych. Liczba rezerwacji w klasach Premium Economy i Business do USA wzrosła w porównaniu z tym samym okresem 2019 roku.

Lufthansa poinformowała, że aby zaspokoić rosnący popyt zamierza uruchomić dodatkowe połączenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane