Popyt na obligacje zamienne Shanghai Pudong Development Bank przekroczył 7,8 bln juanów

opublikowano: 29-10-2019, 07:11

Z ogromnym zainteresowaniem inwestorów spotkała się największa sprzedaż obligacji zamiennych w Chinach. Podkreśla to skalę popytu na papiery wartościowe podobne do akcji.

Oferta  Shanghai Pudong Development Bank o wartości 50 mld juanów (7,1 mld USD) odnotowała gigantyczną przewagę popytu. Została ona przekroczona o około 330 razy, wynika z danych szanghajskiej giełdy. Blisko połowa oferty wpierw przydzielona zostanie obecnym akcjonariuszom. Oznacza to, że nowi inwestorzy złożyli zamówienia na pozostałą część chcąc nabyć papiery o wartości 7,8 bln juanów. Dla uzmysłowienia o jaką wielkość chodzi, eksperci podają, że kwota ta porównywalna jest do wartości całego rynku akcji w Brazylii.

Będzie to jedna z najbardziej płynnych obligacji zamiennych na rynku, gdy rozpocznie się handel – ocenił Alexander Yao, dyrektor generalny Roadshow Investment.

Oferta ma miejsce po tym jak w marcu chiński organ nadzoru papierów wartościowych ograniczył subskrypcje dla takich ofert do jednego konta na inwestora w celu ochłodzenia „szaleństwa” takich ofert. Przed wprowadzeniem ograniczeń np. w ofercie Citic Bank popyt przekroczył podaż o 5500 razy. 

Obecna oferta Pudong Banku przewyższa sprzedaż papierów Bank of China o wartości 40 mld juanów z czerwca 2010 r. i marcową Citic Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy