Popytowe otwarcie w USA

PAL, MW
opublikowano: 17-02-2010, 15:58

Po wtorkowej, mocno wzrostowej sesji na  parkietach USA inwestorzy nie wykazują dziś skłonności do realizacji zysków. Tak jak zapowiadały futuresy, indeksy po dzwonku rosną. A dane nie przeszkadzają.

Publikacje, jakie napłynęły dziś na rynek, nie zwarzyły nastrojów handlujących. Produkcja przemysłowa wzrosła o 0,9 proc., a zatem bardziej od prognoz. Ceny importu również, ale póki co, nikogo to nie martwi; tak samo zresztą jak spadek tygodniowej liczby wniosków o kredyty hipoteczne.

Inwestorzy powinni dziś kupować akcje Mattela. Analitycy UBS podnieśli zalecenie dla papierów spółki do „kupuj” z „neutralnie”. Zyskiwać może Humana, która zapowiedziała 5-proc. redukcję zatrudnienia mającą na celu obniżenie kosztów. W br. spółka ma zwolnić 2,5 tys. pracowników. Inwestorzy już w handlu elektronicznym przed sesją docenili tę informację aprecjacją kursu. W przeciwnym kierunku podążają natomiast notowania Campbell Soup, ponieważ spółka obniżyła prognozę wzrostu sprzedaży w br. z 4-5 proc. do 2,5-3,5 proc. Papiery już w pierwszych minutach po dzwonku nieznacznie tracą. Warto śledzić losy handlu akcjami Hewletta-Packarda. Kurs rósł przed dzwonkiem o lekko ponad 2 proc. w nadziei na pozytywne wiadomości w raporcie kwartalnym. Rosła Nvidia – również w oczekiwaniu na zaraportowanie 18 centów zysku na akcji. Inwestorzy poszerzą swoje portfele o papiery Coca-Coli. Koncern podwyższył dywidendę, której wypłata nastąpi 26 marca, a do której prawa zostaną ustalone 12 marca, z 8 do 9 centów na akcję. W pierwszych minutach handlu wtorkowe zniżki kontynuuje Kraft Foods. Po informacji o 71-proc. podwyższeniu zysku w ostatnim kwartale roku ponad 8,9 proc. zyskują akcje Whole Foods Market.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Popytowe otwarcie w USA