Pora na kolejne dobre wzory

DCZ
opublikowano: 10-06-2011, 00:00

Tylko do 17 czerwca można zgłaszać swoje produkty do Konkursu Dobry Wzór 2011.

Tylko do 17 czerwca można zgłaszać swoje produkty do Konkursu Dobry Wzór 2011.

Konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP) organizuje go od 1993 r. Ten coroczny monitoring poziomu wzornictwa pozwala na wyłonienie najlepiej zaprojektowanych produktów i usług na polskim rynku. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy i dostawcy, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów IWP jako spełniające wymagania dobrego wzornictwa. Nagrody główne Dobry Wzór są przyznawane w kategoriach produktowych: Sfera Domu, Sfera Pracy i Sfera Publiczna, a od ubiegłego roku także Sfera Usług (to pierwsza taka kategoria konkursowa w Polsce).

Uczestnicy dostają certyfikat "Produkt/Usługa rekomendowany do konkursu Dobry Wzór" i skróconą ekspertyzę produktu/usługi. Finaliści zdobywają tytuł "Finalista Konkursu Dobry Wzór 2011" i zaprezentują swoje produkty i usługi na wystawie pokonkursowej. Najlepszy projektant lub studio projektowe otrzyma nagrodę Designer Roku, a Ministerstwo Gospodarki przyzna nagrodę Wzór Roku dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę.

Na wystawie Dobry Wzór będzie też można zobaczyć zwycięski projekt czwartej edycji konkursu IWP dla młodych projektantów Young Design. Jest to "Lolliled" — skakanka-latarka, ładująca się poprzez kręcenie nią podczas skakania, zaprojektowana przez Martę Niemywską, absolwentkę Wzornictwa Przemysłowego w ASP w Warszawie i VSVU na kierunku Product Design w Bratysławie. "Young Design" to pierwszy w Polsce program stypendialny (prowadzony przez IWP od roku 2008) dla studentów i absolwentów uczelni kształcących w kierunku wzornictwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu