Porównaj dostawców energii elektrycznej

[DI, PAP]
opublikowano: 30-01-2012, 00:00

Na nawet 20-procentowe oszczędności może liczyć przedsiębiorca, który w umiejętny sposób dobierze dostawcę energii elektrycznej.

W internecie ruszył portal, który wszystkim odbiorcom umożliwia porównanie ofert dostawców prądu. Dzięki dostępnemu na stronie optimalenergy.pl kalkulatorowi taryf użytkownik może samodzielnie wyliczyć swoje koszty zużycia energii elektrycznej i jednocześnie otrzymać pełną ofertę sprzedaży prądu od wszystkich dostępnych na jego terenie dostawców ze wskazaniem najtańszej propozycji.

Oferta została przygotowana pod kątem odbiorców indywidualnych, firm, a także rolników.

— W przypadku małych przedsiębiorstw oszczędności mogą sięgnąć nawet 15 — 20 proc. Jeśli chodzi o gospodarstwa domowe, to spodziewane oszczędności nie są aż tak duże i mogą wynieść kilka procent — mówi przedstawiciel portalu Sebastian Narbut.

Dodaje, że wiele się zmieni, kiedy ceny na rynku energii dla gospodarstw domowych zostaną uwolnione, co ma nastąpić w 2013 r. Wówczas różnice cen będą bardziej widoczne, a wybór tańszego operatora bardziej opłacalny.

Gdy użytkownik serwisu zdecyduje się na jednego z proponowanych dostawców energii, może za pośrednictwem strony zamówić jego ofertę. Wszystkie operacje w portalu dokonywane są bezpłatnie. W serwisie umieszczono także porady na temat zmniejszenia zużycia prądu i objaśnienia podstawy działania rynku energii elektrycznej.

Oficjalnie portal rozpocznie działalność na początku lutego. Według założycieli, już teraz strona cieszy się sporym zainteresowaniem. Projekt optimalenergy.pl jest współfinansowany z pieniędzy UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [DI, PAP]

Polecane