Porozumienie akcjonariuszy ma 6 proc. Polcoloritu

Porozumienie akcjonariuszy mniejszościowych Polcoloritu osiągnęło 6,06-procentowy udział w kapitale spółki, co daje 5,14-procentowy udział w głosach na WZA.

Jak podano w komunikacie, dla porozumienie zawarto dla "prowadzenia trwałej polityki wobec spółki polegającej na dążeniu do zachowania przez Spółkę statusu spółki publicznej, zapewnienia ochrony i poszanowania praw akcjonariuszy mniejszościowych, zwiększenia roli akcjonariuszy mniejszościowych w akcjonariacie, zwiększenia wpływu akcjonariuszy mniejszościowych na skład rady nadzorczej spółki, zapobieżenia przymusowemu wykupowi akcji od akcjonariuszy mniejszościowych".

DROGA DONIKĄD:
Wyświetl galerię [1/2]

DROGA DONIKĄD:

Akcje Polcoloritu zadebiutowały na GPW 9 grudnia 2004 r. Zaczęło się od zwyżki, ale później było już z górki, a dziś akcje są o 97 proc. tańsze niż w pierwszej ofercie publicznej. GPW

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Porozumienie akcjonariuszy ma 6 proc. Polcoloritu