Porozumienie ws. rozwoju międzynarodowej drogi wodnej

Polska Agencja Prasowa SA
06-08-2006, 09:13

Deklarację współpracy w zakresie rozwoju międzynarodowej drogi wodnej E-70 na obszarze Polski podpisali w sobotę marszałkowie sześciu województw: pomorskiego, kujawsko- pomorskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Deklarację współpracy w zakresie rozwoju międzynarodowej drogi wodnej E-70 na obszarze Polski podpisali w sobotę marszałkowie sześciu województw: pomorskiego, kujawsko- pomorskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Uroczystość odbyła się w porcie rybackim w Kątach Rybackich (Pomorskie).

Polski odcinek międzynarodowej drogi wodnej E-70 biegnie przez teren sześciu województw, sygnatariuszy porozumienia: od Kostrzyna nad Odrą, później Wartą i Notecią do Bydgoszczy, a następnie Wisłą do Gdańska i do Mierzei Wiślanej oraz Elbląga.

Jeden z programów, które realizuje województwo pomorskie - program aktywizacji turystyki wodnej, jest realizowany m.in. poprzez rewitalizację szlaków wodnych delty Wisły i Zalewu Wiślanego, w tym budowę mostów dostosowanych do potrzeb żeglugi śródlądowej. W sobotę otwarto trzy z nich - w Drewnicy, Rybinie i Sztutowie.

W trakcie uroczystości w Kątach Rybackich, marszałkowie podpisali również Memoriał w sprawie ratyfikacji przez Polskę Europejskiej Konwencji AGN - europejskiego porozumienia w sprawie wielkich dróg żeglownych o międzynarodowym znaczeniu.

Memoriał zostanie przesłany do rządu RP, Sejmu i Senatu. Samorządowcy w ten sposób chcą przekonać polskie władze, że przyjęcie przez Polskę Europejskiej Konwencji AGN może stać się ważnym przyczynkiem do odbudowy żeglugi śródlądowej w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Porozumienie ws. rozwoju międzynarodowej drogi wodnej