Porozumienie Zielonogórskie: Nie będzie podpisywania umów, ani dalszych rozmów do końca roku

Polska Agencja Prasowa SA
28-12-2005, 19:51

Zawarcie umów o udzielaniu świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej na rok 2006 nie jest możliwe, ze względu na niekorzystne warunki pracy i płacy zaproponowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia - zadecydowali w Koninie w środę wieczorem przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego (PZ).

Zawarcie umów o udzielaniu świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej na rok 2006 nie jest możliwe, ze względu na niekorzystne warunki pracy i płacy zaproponowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia - zadecydowali w Koninie w środę wieczorem przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego (PZ).

Uchwałę w tej sprawie prezydium Porozumienia podjęło jednogłośnie na zakończenie kilkugodzinnych obrad, w których uczestniczyli delegaci z 14 województw.

Główny negocjator Porozumienia Marek Twardowski powiedział, że zarówno w czwartek, jak i w piątek, bezcelowe są dalsze spotkania i rozmowy w sprawie zawierania umów na świadczenia zdrowotne. Wyjaśnił, że zadecydował o tym po przeprowadzeniu konsultacji z 13. dyrektorami Funduszu w kraju i uzyskaniu od nich informacji, że "tak naprawdę niewiele mogą zmienić w stosunku do tego, co dotąd proponowali".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Porozumienie Zielonogórskie: Nie będzie podpisywania umów, ani dalszych rozmów do końca roku