Porozumienie Zielonogórskie podpisze kontrakty z NFZ

DI, PAP
opublikowano: 22-12-2010, 15:34

Lekarze rodzinni zgromadzeni w Porozumieniu Zielonogórskim podpiszą kontrakty z NFZ na 2011 rok - ustalono w środę podczas rozmów w resorcie zdrowia. Poinformowała o tym rzeczniczka PZ Monika Kowalska.

Stawka za świadczenie w ramach podstawowej opieki zdrowotnej nie wzrośnie, ale zgodnie z porozumieniem NFZ zmieni zarządzenie dotyczące m.in. sprawozdawczości, czego domagali się lekarze. Lekarze z PZ zapowiadają, że do rozmów o wzroście stawki powrócą w przyszłym roku.

W dotychczasowych rozmowach z MZ i NFZ, od podniesienia stawki na świadczenia o 72 grosze, PZ uzależniało podpisanie kontraktów z Funduszem. Niepodpisanie do końca grudnia kontraktów oznaczałoby, że od nowego roku pacjenci nie mogliby korzystać z porad w gabinetach 14 tys. lekarzy rodzinnych w ramach ubezpieczenia w NFZ. Fundusz podkreślał, że nie ma środków na podwyżkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane