Porsche wycofuje w Ameryce 2 tys. aut wyprodukowanych w Polsce

opublikowano: 23-05-2018, 13:30
aktualizacja: 23-05-2018, 13:35

Magazyn Forbes donosi, że prawdopodobnie po raz pierwszy Porsche wycofuje ok. 2 tys. aut w USA i Kanadzie z powodu niebezpieczeństwa udławienia.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Chodzi o 2 tys. samochodzików z drewna, wyprodukowanych w Polsce, w których może urwać się kółko i oś. Oderwane elementy grożą udławieniem w przypadku małych dzieci, informuje Forbes powołując się na komunikat amerykańskiej Komisji Bezpieczeństwa Produktów Konsumpcyjnych (CPSC). Wezwała ona konsumentów do natychmiastowego zaprzestania używania drewnianych aut i skontaktowania się z lokalnym dilerem Porsche w celu oddania zabawki i uzyskania zwrotu pieniędzy. CPSC podkreśla, że wycofanie zabawkowych aut odbywa się z inicjatywy Porsche. Spółka nic nie wie, aby wada zabawki przyczyniła się do szkód zdrowotnych. Z opisu Forbesa wynika, że producentem zabawkowych aut jest polska firma Bajo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, forbes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu