Port lotniczy w Sydney zgadza się na przejęcie za 17,5 mld USD

Tadeusz Stasiuk, BBC
opublikowano: 08-11-2021, 06:44

Port lotniczy w Sydney, największy w Australii i Oceanii, zgodził się przyjąć ofertę przejęcia przez grupę inwestorów. Wartość transakcji szacowana jest na 23,6 mld AUD (17,6 mld USD), donosi serwis BBC.

Sydney, Australia
Sydney, Australia
fot. Bloomberg

Akceptacja oferty była możliwa po jej podwyższeniu przez Sydney Aviation Alliance (SAA), w skład którego wchodzą australijskie firmy IFM Investors, QSuper i AustralianSuper oraz Global Infrastructure Partners z USA. Zaproponowana kwota opiewa na 8,75 AUD za akcję. To o pół dolara australijskiego na udział więcej niż pierwotna oferta z lipca.

Zgoda zarządu spółki operującej lotniskiem (Sydney Airport) musi uzyskać akceptację od 3/4 udziałowców oraz pozyskać stosowne zgody od australijskich organów regulacyjnych. Szacuje się, że może to zająć co najmniej kilka miesięcy. Zarząd lotniska zamierza przeprowadzić spotkanie udziałowców ws. transakcji w I kw. 2022 r.

Jeśli umowa przejęcia zostanie sfinalizowana, będzie jedną z największych transakcji wykupu w historii australijskiej gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane