Porta przecięła więzi

ANP
opublikowano: 18-01-2010, 00:00

Jeld-Wen sprzedał udziały w Porta KMI Poland. Jedynym właścicielem została grupa Baltis Investment.

Jeld-Wen sprzedał udziały w Porta KMI Poland. Jedynym właścicielem została grupa Baltis Investment.

Międzynarodowy holding Jeld-Wen nie posiada już jednej czwartej udziałów w Porta KMI Poland (właściciel marek Porta Drzwi oraz Villadora). Na początku stycznia tego roku sprzedał je grupie Baltis Investment, do której należą spółki SGI Baltis, Invest Komfort oraz Porta Drzwi. O toczących się negocjacjach jako pierwsi pisaliśmy na początku roku.

— Kupiliśmy udziały i dzięki temu jesteśmy jedynym właścicielem Porta KMI Poland. To rzadki przypadek, gdy czołowa firma krajowa i jedna z pięciu największych w Europie kupuje udziały od wielkiego koncernu. Teraz musimy zastanowić się nad kierunkiem rozwoju — mówi Jacek Sarnowski, prezes Porty Drzwi i jednocześnie właściciel jednej trzeciej udziałów w grupie Baltis Investment.

Kwoty transakcji nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że zakup Baltis Investment sfinansowała z pieniędzy własnych.

Sprzedaż udziałów przez Jeld-Wen może mieć związek z kłopotami finansowymi grupy. Niedawno holding informował o zamiarze zamknięcia jednej ze swoich brytyjskich fabryk. Jeld-Wen tłumaczył decyzję szukaniem oszczędności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane