Portal ma zaplecze

Marcin Złoch
01-10-2003, 00:00

OnetKonekt, oferowany przez portal wspólnie z Energisem, opiera się na infrastrukturze firmy telekomunikacyjnej.

Portal Onet.pl oferuje połączenia z internetem, przy wykorzystaniu infrastruktury Energis Polska. Wspólna usługa to OnetKonekt. Według przedstawiciela portalu to, że odpowiedzialność za obsługę i poprawne działanie urządzeń przejęła wyspecjalizowana firma, zapewnia możliwość skupienia się spółki medialnej na pozyskiwaniu i gromadzeniu informacji. Poza tym udostępnienie dodatkowego numeru dostępowego oznacza dodatkowe przychody.

— Decyzję Onet.pl o uruchomieniu własnego numeru dostępowego spowodowało to, że w Polsce najpopularniejszym sposobem łączenia się z internetem jest połączenie modemowe. Dzielimy z Energisem zyski z połączeń, co zapewnia nam stałe przychody, w odróżnieniu od sezonowego rynku reklamowego — przekonuje Mariusz Biedrzycki z Onetu.

Przy usłudze OnetKonekt kompetencje zostały podzielone. Za marketing i obsługę klientów odpowiada Onet. Zapleczem technologicznym zajmuje się Energis.

— Wszystkie urządzenia znajdują się w data center Energisu. Klienci myślą, że my odpowiadamy za całość usługi, gdy w rzeczywistości stoi za tym ktoś inny — zaznacza Mariusz Biedrzycki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Portal ma zaplecze