Portal z wiedzą o dotacjach dla biznesu

Dorota Zawiślińska
24-04-2017, 22:00

Przedsiębiorcy, którzy chcą zdobyć granty, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać, mogą liczyć na bezpłatną pomoc ekspertów.

W tym roku na szefów firm czeka wysyp konkursów z unijnymi dotacjami. Najwięcej szans oferuje program Inteligentny Rozwój (POIR) oraz 16 regionalnych programów operacyjnych. Przedstawiciele BZ WBK postanowili ułatwić zadanie przedsiębiorcom i stworzyli — we współpracy z ekspertami firmy doradczej Crido Taxand — portal „Dotacja dla Twojej firmy”.Jednym z jego elementów jest tzw. dotacjometr. Jak działa? Przedsiębiorca, który odpowie na kilka pytań dotyczących firmy i planowanego projektu, uzyska informację o najbardziej adekwatnych dla niego konkursach. Dzięki narzędziu otrzyma też opracowanie dotyczące instytucji odpowiedzialnych za nabory. Menedżerowie będą mogli skorzystać także z bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez ekspertów Crido Taxand. Natomiast doradcy BZ WBK będą oferowali im możliwość finansowania projektów.

— Trafny wybór programu i informacje o najbliższych terminachkonkursów i podstawowych kryteriach są kluczowe dla firm, które starają się o granty — zaznacza Dariusz Kucharczyk, menedżer ds. produktów w pionie bankowości biznesowej i korporacyjnej BZ WBK. Szymon Żółciński, partner w Crido Taxand, zwraca uwagę na najciekawsze szanse dotacyjne dla biznesu. Wśród nich wylicza m.in. tzw. szybką ścieżkę, czyli poddziałanie 1.1.1 POIR. Instrument cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród małych, jak i dużych firm, które chcą wprowadzić na rynek nowe produkty lub usługi będące wynikiem prowadzonych działań B+R.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Portal z wiedzą o dotacjach dla biznesu