Portfel PB korzysta ze wzrostów

Komitet Inwestycyjny, PulsInwestora.pl
opublikowano: 25-01-2012, 17:38

WIG urósł w tym roku o 5 proc. Portfel PB niewiele mniej.

"Portfel PB” wypełniony jest akcjami po brzegi – mamy udziały w aż siedmiu spółkach, gotówki praktycznie nie ma. Dzięki temu i my możemy korzystać z mocnego startu warszawskiego parkietu w tym roku. Portfel urósł w styczniu o 4,7 proc. W porównaniu z rynkiem przegrywamy (WIG urósł o 5 proc.), ale niewiele.

Tegoroczny wynik to zasługa dwóch blue chipów: odrabiającego ubiegłoroczne straty Lotosu oraz wracającego do łask inwestorów Tauronu.

Siły odzyskuje Impexmetal, choć tutaj, aby odrobić nasze straty, potrzebna jest zwyżka kursu o jedną trzecią (nie uwzględniliśmy otrzymanej w ubiegłym roku dywidendy). Wciąż słabo radzi sobie Alma.

Wynik naszej najnowszej inwestycji – zakupu na początku stycznia akcji Getin Holding – jest na razie bliski zera. Z jednej strony jesteśmy pod kreską na akcjach „starego”, odchudzonego Getinu, z drugiej – nadrabiamy to zyskami na akcjach GetBanku. Jego walory znalazły się na naszym rachunku, bo papiery Getin Holding kupiliśmy w przeddzień wydzielenia ze struktur firmy nowego podmiotu.

Dzisiaj siłą popisał się Midas. To zasługa dużego zamówienia złożonego przez Cyfrowy Polsat na usługę transmisji danych (jego wartość to 103 mln zł). Pytanie, co dalej?

„W środę kurs wybija linię lokalnego trendu spadkowego a skoro odbywa się to na bardzo dużych obrotach (największe na rynku) zatem można sądzić, że atak byków jest wiarygodny. Konkluzja wciąż optymistyczna – zauważył w komentarzu Piotr Neidek, ekspert od analizy technicznej DI BRE Banku.

Podsumowując, wartość „Portfela PB” to obecnie prawie 8,5 tys. zł. Do odrobienia ubiegłorocznych strat jeszcze daleko – 18 proc. Dobry początek roku na rynkach finansowych, prognozowane przyspieszenie tempa wzrostu gospodarczego w drugim półroczu (zarówno w Polsce, jak i w kryzysowej strefie euro) oraz niskie wyceny na giełdach, nastrajają optymistycznie.

Na koniec ważna informacja. Zmienia się skład Komitetu Inwestycyjnego „Portfela PB”, który – na podstawie podpowiedzi czytelników – kupuje bądź sprzedaje akcje spółek. Z końcem stycznia trzyosobowy skład opuści Andrzej Stec (na pokładzie zostają Przemysław Barankiewicz i Kamil Zatoński). W redakcji trwa selekcja następcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komitet Inwestycyjny, PulsInwestora.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane