Portfel PB rośnie, ale...

Komitet Inwestycyjny
16-07-2009, 17:13

Przez ostatni tydzień "Portfel PB" rósł, ale wolniej, niż giełdowe indeksy. Strzałem w dziesiątkę okazała się nasza najnowsza inwestycja - zakup akcji Ganta.

Wartość "Portfela PB" zwiększyła się przez ostatni tydzień o blisko 4 proc. WIG rósł szybciej (o 6 proc.), ale trzeba pamiętać, że nasze zaangażowanie w akcje wynosi tylko 60 proc. Na dodatek ponad połowę z tego stanowią - niestety - "maruderzy", czyli spółki, których walory pozostają niewzruszone na ostatnio obserwowaną poprawę nastrojów na giełdach. Chodzi o Mercor, Anti i Kruszwicę.

ZGŁOŚ PROPOZYCJE DO PORTFELA

Na szczęście inne papiery z naszego portfela zachowują się bardzo dobrze. Trafna okazała się decyzja z ubiegłego tygodnia, kiedy postanowiliśmy kupić akcje Ganta. Od poniedziałku zyskaliśmy na nim 10 proc. To więcej, niż w tym czasie wzrósł WIG, a także kurs Ronsona (+2 proc.), który był dla nas alternatywą wobec legnickiego dewelopera.

Przed tygodniem nie skusiliśmy się na wejście do akcjonariatu Zrembu Chojnice. Kurs spółki we wtorek eksplodował (+13,2 proc.), po doniesieniach o zamiarze nabycie wespół z firmą WPRI z Bielska-Białej 100 proc. udziałów w niewielkiej spółce budowlanej (cena jej zakupy nie przekroczy 4 mln zł). Mimo tych obiecujących newsów uważamy, że akcje Zrembu są zbyt drogie, na dodatek ciąży na nich stała presja podaży ze strony głównego akcjonariusza.

Nie damy się też na razie namówić na zakup akcji Trakcji Polskiej. Portfel zamówień spółki na ten o kolejny rok nie wygląda na razie imponująco, ponadto (to wiadomość z dziś) to krakowski ZUE, a nie warszawska firma otrzymała wyłączność na negocjacje w sprawie prywatyzacji PRK z Krakowa.

W tym tygodniu nie decydujemy się na żadne zmiany w portfelu. Pilnie obserwujemy to, co dzieje się w MW Trade. Czekamy na kolejne wasze opinie na temat tej spółki. Na razie forumowicze "Jack" i "Murakami" wypowiadają się o niej w samych superlatywach. Gdybyśmy posłuchali "Jacka" i 26 czerwca kupili akcje, bylibyśmy ponad 25 proc. do przodu. Dziś kurs mocno jednak spadł, korygując silny wzrost z wtorku (+20 proc.). Czy warto przy tych cenach zainteresować się akcjami? Jak głęboka będzie korekta? Czekamy na Wasze głosy na forum.pb.pl. Mamy jeszcze 4 tys. zł gotówki. To jedna trzecia portfela.

ŚLEDŹ PORTFEL PB ONLINE!

Parnterem Portfela PB jestPortfel PB rośnie, ale...Portfel PB rośnie, ale...Portfel PB rośnie, ale...Portfel PB rośnie, ale...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komitet Inwestycyjny

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Portfel PB rośnie, ale...