Portfel PB rośnie, ale...

Komitet Inwestycyjny
opublikowano: 16-07-2009, 17:13

Przez ostatni tydzień "Portfel PB" rósł, ale wolniej, niż giełdowe indeksy. Strzałem w dziesiątkę okazała się nasza najnowsza inwestycja - zakup akcji Ganta.

Wartość "Portfela PB" zwiększyła się przez ostatni tydzień o blisko 4 proc. WIG rósł szybciej (o 6 proc.), ale trzeba pamiętać, że nasze zaangażowanie w akcje wynosi tylko 60 proc. Na dodatek ponad połowę z tego stanowią - niestety - "maruderzy", czyli spółki, których walory pozostają niewzruszone na ostatnio obserwowaną poprawę nastrojów na giełdach. Chodzi o Mercor, Anti i Kruszwicę.

ZGŁOŚ PROPOZYCJE DO PORTFELA

Na szczęście inne papiery z naszego portfela zachowują się bardzo dobrze. Trafna okazała się decyzja z ubiegłego tygodnia, kiedy postanowiliśmy kupić akcje Ganta. Od poniedziałku zyskaliśmy na nim 10 proc. To więcej, niż w tym czasie wzrósł WIG, a także kurs Ronsona (+2 proc.), który był dla nas alternatywą wobec legnickiego dewelopera.

Przed tygodniem nie skusiliśmy się na wejście do akcjonariatu Zrembu Chojnice. Kurs spółki we wtorek eksplodował (+13,2 proc.), po doniesieniach o zamiarze nabycie wespół z firmą WPRI z Bielska-Białej 100 proc. udziałów w niewielkiej spółce budowlanej (cena jej zakupy nie przekroczy 4 mln zł). Mimo tych obiecujących newsów uważamy, że akcje Zrembu są zbyt drogie, na dodatek ciąży na nich stała presja podaży ze strony głównego akcjonariusza.

Nie damy się też na razie namówić na zakup akcji Trakcji Polskiej. Portfel zamówień spółki na ten o kolejny rok nie wygląda na razie imponująco, ponadto (to wiadomość z dziś) to krakowski ZUE, a nie warszawska firma otrzymała wyłączność na negocjacje w sprawie prywatyzacji PRK z Krakowa.

W tym tygodniu nie decydujemy się na żadne zmiany w portfelu. Pilnie obserwujemy to, co dzieje się w MW Trade. Czekamy na kolejne wasze opinie na temat tej spółki. Na razie forumowicze "Jack" i "Murakami" wypowiadają się o niej w samych superlatywach. Gdybyśmy posłuchali "Jacka" i 26 czerwca kupili akcje, bylibyśmy ponad 25 proc. do przodu. Dziś kurs mocno jednak spadł, korygując silny wzrost z wtorku (+20 proc.). Czy warto przy tych cenach zainteresować się akcjami? Jak głęboka będzie korekta? Czekamy na Wasze głosy na forum.pb.pl. Mamy jeszcze 4 tys. zł gotówki. To jedna trzecia portfela.

ŚLEDŹ PORTFEL PB ONLINE!

Parnterem Portfela PB jestPortfel PB rośnie, ale...Portfel PB rośnie, ale...Portfel PB rośnie, ale...Portfel PB rośnie, ale...

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komitet Inwestycyjny

Polecane