Portfel PB wchodzi w obuwnictwo

W redakcyjnym portfelu akcje Echa ustąpią miejsca papierom Wojasa.

Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla Portfela PB — w miesiąc zarobiliśmy 13,1 proc., w porównaniu z 2,6-procentową stopą zwrotu z WIGu i 7,3-procentową zwyżką wskaźnika małych spółek sWIG80.

Wyższe niż przed miesiącem są kursy wszystkich należących do Portfela spółek, a najmocniej, bo po około 30 proc., zarobić dały papiery Quercusa i Apatora. Dla założonego przez Sebastiana Buczka TFI ubiegły rok był gorszy niż 2013. Mimo to inwestorzy obstawiają, że zarządzający aktywami skorzysta na trwającej hossie na rynku małych spółek. Tymczasem producent liczników zamknął ubiegły rok wynikiem lepszym od prognozowanego przez zarząd, a tegoroczna prognoza zakłada wzrost zysku netto o 11 proc. Hossa na rynku obu spółek ma jeszcze potencjał, podpowiada analiza techniczna. Powrót do długoterminowego trendu wzrostowego powinien oznaczać wyjście w najbliższych miesiącach notowań Quercusa na nowy, historyczny szczyt. W przypadku Apatora obecna fala zwyżek powinna sięgnąć przynajmniej pułapu 54 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie kanału wzrostowego, opisującego notowania od 2009 r.

To wciąż wczesna faza poprawy koniunktury w segmencie małych spółek, ocenia Komitet Inwestycyjny. W historii GPW po spadkowym roku indeksu sWIG80 (wskaźnik zamknął 2014 r. na 15,5-procentowym minusie) tylko raz kolejny rok nie przyniósł zwyżek. W pozostałych przypadkach indeks zwyżką zamknął przynajmniej dwa następne lata z rzędu.

Aby lepiej wykorzystać rozpędzającą się hossę, zdecydowaliśmy się na przetasowanie w Portfelu. Znikną z niego stabilne papiery Echa Investment. Deweloperowi komercyjnemu nie służy nadpodaż na warszawskim rynku powierzchni biurowych oraz oczekiwania, że w przypadku przejęcia pakietu kontrolnego przez Griffina cena w wezwaniu nie będzie znacząco wyższa od bieżących notowań.

Papiery Echa zastąpią akcje Wojasa, oferujące możliwość wykorzystania poprawy kondycji konsumenta. Producent i dystrybutor obuwia jest notowany z dyskontem wobec innych przedstawicieli branży na GPW, a tymczasem według prognoz zebranych przez Bloomberga spółka w tym roku zwiększy zysk netto o ponad 16 proc. Liczymy także, że inwestorzy docenią plany ekspansji Wojasa na rynki europejskie. Składamy zlecenie sprzedaży wszystkich akcji Echa po cenie rynkowej na wtorkowym otwarciu. Po realizacji zlecenia złożymy zlecenie kupna papierów Wojasa za 1200 zł z limitem równym cenie z poniedziałkowego zamknięcia.

Komitet Inwestycyjny PB

13,1 proc. Tyle w miesiąc zarobił Portfel PB, głównie dzięki zwyżce akcji Quercusa i Apatora.

2,6 proc. Tyle w tym czasie urósł WIG.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Portfel PB wchodzi w obuwnictwo