Portfel „PB” znów na zakupach

Komitet Inwestycyjny
opublikowano: 11-07-2009, 12:38

Przez ostatnie dwa tygodnie WIG20 nie może obrać jednoznacznego kierunku. My jesteśmy bardziej zdecydowani, dlatego do  portfela „PB” chcemy dokupić kolejną spółkę.

ZGŁOŚ PROPOZYCJĘ DO PORTFELA PB

Sprzedając część akcji Dom Development przed dwoma tygodniami, zapowiadaliśmy, że zrealizowane zyski przeznaczymy na zakup akcji innego dewelopera.

Dlaczego tak hołubimy ten sektor? Po ogromnych spadkach notowań w ostatnich dwóch latach kursy zabrały się za odrabianie strat. Ponadto z rynku docierają pierwsze sygnały poprawy sytuacji. Pod uwagę braliśmy Ganta (poleca nam go użytkownik Greeg) i Ronson Europe (zachwalane przez Anię1971 i Bertę). Wybraliśmy te pierwsze, składamy więc zlecenie kupna za 1 tys. zł, z limitem ceny 19,55 zł i czasem obowiązywania 1 dzień.

Co przemawia za Gantem? Sprzedaż mieszkań idzie spółce wciąż bardzo dobrze, m.in. dzięki temu, że większość oferty kwalifikuje się do popularnego programu „Rodzina na swoim”. Spółka jest też wyceniana relatywnie nisko na tle branży. Wskaźnik cena do wartości księgowej wynosi 0,62, wobec 0,81 dla Ronsona, 0,64 dla Polnordu, 0,56 dla LC Corp oraz 1,25 dla Dom Development. Wreszcie – sytuacja techniczna Ganta wydaje się lepsza, niż Ronsona. Pierwszy walor już dość mocno skorygował pierwszą falę wzrostów z kwietnia maja i obecnie konsoliduje się przy niewielkich obrotach w okolicach poziomu 20 zł. Tymczasem korekta wydaje się być dopiero przed Jonsonem, który bez większych przystanków urósł od początku tego roku o mniej więcej 100 proc.

Nasza ostrożność (niski limit, niska kwota, przeznaczona na inwestycje) to pokłosie obaw o dalszy rozwój wypadków na całym rynku. Widmo pogłębienia korekty coraz częściej pojawia się w komentarzach specjalistów. Przekornie jednak sądzimy, że większość nie będzie miała racji, a rynek po pewnym wahaniu nie będzie już niżej spadał.

Głównie dlatego trzymamy też w portfelu trzy ostatnio realizowane przez nas zakupy. Na razie niestety nie okazały się być dobrym „strzałem” krótkoterminowym. Wciąż nie doczekaliśmy się odbicia w notowaniach Mercora (straciliśmy na nim do tej pory ponad 11 proc.), a z trendów horyzontalnych nie wydobyły się na razie ani Kruszwica (na sesji w piątek kurs naruszył dolne ograniczenie konsolidacji w strefie 52-56 zł), ani Anti. Wciąż jednak uważamy, że inwestycje te w dłuższym terminie przyniosą nam zysk.

ŚLEDŹ PORTFEL PB ONLINE


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komitet Inwestycyjny

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Portfel „PB” znów na zakupach