Portret kobiecości

Agnieszka Gniotek
08-06-2007, 00:00

Twórczość Agaty Rościechy polega na budowaniu napięć. To nieustanny, umiejętny flirt między malarskimi i graficznymi technikami ekspresji. Także ciągły spór między estetyką piękna i werystycznej brzydoty.

Obrazy i grafiki Rościechy opowiadają o kobiecie prawdziwej, która zmienną jest. Potrafi być atrakcyjna, ubrać się w kolor, wzorzyste materie, złote dodatki, potrafi też odrzeć się z całej ozdoby i ukazać naturalizm bez upiększeń. Bywa kochająca i dobra, ale też gotowa rozpętać piekło emocji. Czasem jest chłodna i wyrachowana, czasem zachowuje się jak szalejąca furia, spalająca się w uczuciach. Jest i silna, i subtelna. Na pewno intrygująca, tajemnicza, pociągająca, warta pożądania. Kreowane przez Agatę Rościechę przedstawienia malarskie pokazują wszystkie oblicza kobiety i podobnie jak ona, są atrakcyjne i uwodzicielskie.

Agnieszka Gniotek

redaktor Artinfo.pl, portalu rynku sztuki

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Gniotek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Portret kobiecości