Portugalczycy biją rekord w Polsce

Agnieszka Berger
opublikowano: 02-07-2009, 07:43

Największa energetyczna firma w Portugalii stara się o kredyt na pierwszy projekt w Polsce i już planuje kolejne.

Grupa EDP stara się o 360 mln zł kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Chce nim sfinansować połowę inwestycji w wielkopolskim Margoninie, gdzie — jak twierdzi — wkrótce powstanie największa farma wiatrowa w Polsce.

— Wybudowaliśmy już ponad 20 wiatraków o mocy 2 MW każdy. Co tydzień przybywają kolejne 2-3. Łącznie farma będzie liczyła 60 wiatraków o mocy 120 MW. Będzie to największa farma wiatrowa w Polsce — twierdzi Radek Nowak, członek zarządu spółki Neolica Polska należącej do grupy EDP.

Inwestycja w Margoninie to dla EDP dopiero początek.

— Polska jest dla nas jednym z priorytetowych rynków. Weszliśmy tu, żeby zostać na długie lata i w takiej perspektywie planujemy rozwój. Mamy ambicję stać się największym graczem na tym rynku. Projekty takich rozmiarów jak w Margoninie chcemy realizować co roku — zapowiada przedstawiciel EDP.

Więcej na ten temat w czwartkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Polecane