Portugalia zniesie ograniczenia dla turystów z Wielkiej Brytanii

  • Paweł Makosz
opublikowano: 14-05-2021, 15:59

Od przyszłego tygodnia Portugalia zezwoli brytyjskim turystom na odwiedzanie swoich słonecznych plaż. Oznacza to ponowne otwarcie ruchu turystycznego między dwoma krajami.

– Od 17 maja brytyjscy turyści będą mogli wjechać do naszego kraju z negatywnym wynikiem testu przeciwko COVID-19 – poinformował portugalski urząd ds. turystyki.

fot. Patricia De Melo Moreira/Bloomberg

Informacja portugalskiego rządu zbiegła się w czasie z decyzją Wielkiej Brytanii, która w zeszłym tygodniu cofnęła zakaz wjazdu dla zagranicznych wycieczek turystycznych. Portugalia była jednym z kilku krajów, które znalazły się na brytyjskiej "zielonej liście" destynacji niewymagających kwarantanny po powrocie do kraju, dlatego linie lotnicze miały nadzieję, że otwarcie będzie wzajemne.

– Z niecierpliwością czekamy na ponowne zabranie klientów na długo oczekiwane wakacje – powiedział przewoźnik dyskontowy EasyJet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane