Portugalski bank samochodowy zacznie działać w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-01-2006, 16:07

Komisja Nadzoru Bankowego poinformowała w czwartek o otrzymaniu zawiadomienia o zamiarze prowadzenia działalności w Polsce przez portugalski Banco Mais. Bank ten chce działać w Polsce poprzez oddział.

Komisja Nadzoru Bankowego poinformowała w czwartek o otrzymaniu zawiadomienia o zamiarze prowadzenia działalności w Polsce przez portugalski Banco Mais. Bank ten chce działać w Polsce poprzez oddział.

Banco Mais to bank wyspecjalizowany w udzielaniu kredytów samochodowych - szczególnie na zakup samochodów używanych. Współpracuje z dealerami samochodowymi.

Na swoich stronach internetowych Banco Mais informuje, że poza Portugalią prowadzi działalność w Hiszpanii i na Węgrzech. W ubiegłym roku bank prowadził rekrutację pracowników w Polsce.

Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego otrzymał od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej do 10 stycznia 2006 r. 11 notyfikacji od instytucji kredytowych z krajów UE o zamiarze podjęcia działalności w Polsce w formie oddziału. Są to cztery banki francuskie, trzy duńskie, jeden holenderski, jeden niemiecki, jeden szwedzki i jeden grecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Portugalski bank samochodowy zacznie działać w Polsce