Porządki i inwestycje

Marcin Goralewski
opublikowano: 19-10-2004, 00:00

Po trzecim kwartale Lentex może podnieść prognozę zysku netto. Na razie spółka sprzedaje kotłownię oraz instalację ciepłowniczą.

Akcjonariusze Lentexu, giełdowego producenta wykładzin i włóknin, zgodzili się na wczorajszym walnym na wydzielenie części majątku spółki.

— To kolejny etap restrukturyzacji — mówi Jerzy Kusina, członek zarządu Lentexu.

Giełdowa spółka chce wydzielić kotłownię węglową i instalację ciepłowniczą wraz z częścią gruntu. Majątek najpierw ma być dzierżawiony, a później sprzedany spółce Energetyka Cieplna Opolszczyzny. Wcześniej wydzielono część transportową i remontową. Tę działalność przejęły spółki pracownicze.

— Kończymy prace nad przyszłorocznym budżetem. Cały czas pojawiają się nowe rzeczy dotyczące restrukturyzacji firmy — dodaje Jerzy Kusina.

Poważnych zmian w funkcjonowaniu spółki już nie będzie. Zarząd snuje natomiast plany rozwoju.

— Chcemy zainwestować w część włókninową. Dozbrojenie części wykładzinowej powoduje, że w tym segmencie dalszych inwestycji na razie nie będzie — dodaje Jerzy Kusina.

Wcześniej informowaliśmy, że przyszłoroczne nakłady inwestycyjne nie będą wysokie. Wspominało się o poziomie amortyzacji, czyli 12 mln zł. Rynek co rusz spekuluje też na temat ewentualnych przejęć kapitałowych.

— Obecnie nie ma takich planów — informuje Jerzy Kusina.

Lentex zakłada, że w tym roku zarobi 13,7 mln zł. Po półroczu uzbierało się już ponad 8 mln zł, a spółka sugerowała, że sprzedaż idzie lepiej niż zakładano. Nie wiadomo jednak, czy prognoza zostanie zweryfikowana.

— Jeśli tak, to dopiero po wynikach za trzeci kwartał, który zazwyczaj jest najlepszy w całym roku — mówi Hanna Kędziora z DI BRE Banku.

Analitycy sugerują, że jednostkowy zysk Lentexu może zbliżyć się do 16 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Porządki i inwestycje