Porządki w Reinhold Polska zmierzają ku końcowi

EG
opublikowano: 27-01-2012, 00:00

Szwedzki deweloper sprząta po poprzednim zarządzie. Jego przetrwanie zależy od dogadania się z BZ WBK.

Plan dewelopera Reinhold Polska, kierowanego od roku przez Padraica Colla, został w zeszłym roku prawie wykonany. Wyjątek to jeden, ale najważniejszy punkt: sprzedaż biurowca w Katowicach. Spółka obcięła koszty funkcjonowania i zidentyfikowała ryzyka.

— Stajemy się spółką w pełni transparentną. Trwa audyt dwóch transakcji: sprzedaży biurowca Lipinski Passage funduszowi Union Investment oraz niedoszłej sprzedaży biurowca w Katowicach spółce PKP Cargo, która jest jego głównym najemcą. Jeśli się okaże, że poprzedni zarząd naraził spółkę na straty, akcjonariusze mogą dochodzić zadośćuczynienia. Reinhold nie poniesie więcej strat — mówi Padraic Coll, dyrektor zarządzający Reinholda.

Do końca pierwszego kwartału deweloper chce podpisać kilka umów najmu w biurowcu w Katowicach, ustalić z najemcami najlepsze wykorzystanie działki we Wrocławiu oraz zrestrukturyzować zadłużenie.

Najważniejsza przeterminowana należność to 68 mln zł wobec banku BZ WBK, które dostał na budowę katowickiej inwestycji. Sprawy by już dziś nie było, gdyby do skutku doszła transakcja sprzedaży biurowca PKP Cargo.

Na razie koleje się z niej wycofały, ale spółka nadal chce biurowiec sprzedać. Wkrótce Reinhold powinien przejąć kilka projektów oraz istniejących budynków Irlandzkiej Grupy Inwestycyjnej. Deweloper ma też cztery działki z przygotowanymi projektami komercyjnymi i mieszkaniowymi. W przyszłości chce za swoje akcje pozyskiwać kolejne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu