Porządki w Sunset Suits

Magdalena Laskowska
opublikowano: 28-03-2007, 00:00

Odzieżowa firma podzieliła kompetencje. Jedna spółka zajmie się produkcją ubrań, druga — dystrybucją.

Odzieżowa firma podzieliła kompetencje. Jedna spółka zajmie się produkcją ubrań, druga — dystrybucją.

Poznańska firma odzieżowa Sunset Suits Men’s Fashion zabrała się do porządków. Właściciel wielkopolskiego producenta ubrań dla panów w styczniu powołał spółkę akcyjną Sunset Suits. Obecnie jest ona rejestrowana w sądzie. Teraz dwie różne firmy będą odpowiadać odrębnie za produkcję i sprzedaż ubrań.

— Men’s Fashion nadal będzie produkować ubrania w zakładzie w Krzyżanowie w Wielkopolsce. Dystrybucją i rozwojem sieci sklepów zajmie się już nowa spółka — mówi Bogdan Zegar, wiceprezes Sunset Suits.

Podobny model wprowadziła pod koniec ubiegłego roku wrocławska Intermoda, produkująca męskie ubrania. Wydzieliła bowiem ze struktur firmę odpowiedzialną wyłącznie za dystrybucję odzieży, by w przyszłości zapewne wprowadzić Intermodę Fashion na warszawską giełdę. Zarząd nowej spółki Sunset Suits nie ukrywa, że także myśli o debiucie na parkiecie, szczegółów jednak nie ujawnia.

Założycielem i właścicielem grupy jest Mirosław Kranik. Historia Men’s Fashion sięga 1987 r., a pierwszy salon pod szyldem Sunset Suits powstał w 1993 r. Do 2000 r. firma prosperowała dobrze, mając blisko 200 mln zł przychodów rocznie. Potem zaczęły się kłopoty. Według „Forbesa”, właściciel przeinwestował, spółka zaczęła przynosić straty, groziła jej nawet upadłość, a dopiero na koniec 2004 r. wyszła na zero. Bogdan Zegar twierdzi, że spółka jest już nad kreską. Rośnie też sprzedaż. O ile w 2005 r. wyniosła 96,5 mln zł, o tyle rok później 102 mln zł.

Obecnie w Polsce działa 76 sklepów tej marki, a firma zatrudnia około 400 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Laskowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu