Posiedzenie FOMC będzie w centrum uwagi

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 24-01-2011, 00:00

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły istotną zmianę sytuacji na wykresach EUR/USD i GBP/USD. Dolar znalazł się w defensywie, co zwiększa prawdopodobieństwo jego dalszego osłabienia w najbliższych dniach. Jedynym czynnikiem mogącym zmienić układ sił jest ponowny powrót rentowności amerykańskich obligacji do silnego trendu wzrostowego.

Ciekawie wygląda także wykres USD/JPY i USD/CHF, gdzie po silnej zwyżce w pierwszym tygodniu stycznia, nastąpiło wyhamowanie. W obu przypadkach kursy są przy kilkumiesięcznych liniach bessy. Każde rozstrzygnięcie w zasadzie jest prawdopodobne.

Wśród impulsów, które w najbliższym czasie będą miały wpływ na rynek walutowy pierwszoplanową rolę odegrają posiedzenie amerykańskich władz monetarnych (FOMC) i publikacje wstępnych szacunków PKB z IV kwartału dla USA i Wielkiej Brytanii. Nie można też zapominać o wstępnych odczytach indeksów PMI dla głównych europejskich gospodarek, indeksie zaufania amerykańskich konsumentów oraz publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia Banku Anglii.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane