Posiedzenie KNB ws. wniosku UCI w środę o godz. 10:00

Internet Securities
04-04-2006, 16:01

Kolejne posiedzenie Komisji Nadzoru Bankowego (KNB) w sprawie wniosku UniCredito Italiano o zgodę na wykonywanie praw głosów z 71,03% akcji Banku BPH zostanie wznowione w środę o godz. 10:00, poinformowało we wtorek biuro prasowe Narodowego Banku Polskiego (NBP).

Kolejne posiedzenie Komisji Nadzoru Bankowego (KNB) w sprawie wniosku UniCredito Italiano o zgodę na wykonywanie praw głosów z 71,03% akcji Banku BPH zostanie wznowione w środę o godz. 10:00, poinformowało we wtorek biuro prasowe Narodowego Banku Polskiego (NBP).

Posiedzenie KNB zostało przełożone z 15 marca. Wówczas przewodniczący KNB prof. Leszek Balcerowicz wyjaśnił, że wniosek o odłożenie obrad zgłosili dwaj prokuratorzy reprezentujący ministra sprawiedliwości, ponieważ zostali oni włączeni w całą procedurę dopiero w środę i potrzebowali czasu na zapoznanie się z materiałami.

Rząd chciał przełożyć posiedzenie KNB o dwa tygodnie, by w tym czasie wprowadzić na obrady komisji przedstawiciela Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP), mimo, że w 8 marca taki wniosek został przez KNB odrzucony – o czym zadecydował głos Balcerowicza.

Tymczasem w połowie marca Generalny Inspektor Nadzoru Bankowego (GINB) Wojciech Kwaśniak zapowiedział, że wstrzyma się od głosowania w czasie obrad KNB nad wnioskiem UniCredito Italiano.

Uzyskanie zgody przez UCI otworzyłoby drogę do fuzji BPH i Pekao SA, której sprzeciwia się polski rząd.

Wstrzymanie się od głosu przez Kwaśniaka oznacza, że rząd może obecnie liczyć na głosy połowy (3 z 6 głosujących) członków KNB. Jednakże, w przypadku równej liczby głosów „za” i „przeciw”, decyduje głos przewodniczącego komisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Posiedzenie KNB ws. wniosku UCI w środę o godz. 10:00