Posłowie będą namawiać Solorza do odkodowania transmisji Euro 2008

IAR
opublikowano: 07-05-2008, 08:07

Jest szansa na tramsmisje Euro 2008 w  otwartym kanale telewizji - czytamy w dzienniku "Polska". Dziś w Sejmie odbędzie się się wspólne posiedzenie przedstawicieli TVP, Polsatu i PZPN w tej sprawie.

Parlamentarzyści mają zamiar nakłonić Zygmunta Solorza, właściciela Polsatu do odkodowania transmisji telewizyjnych z finałów Euro.

Pomysłodawcą zaproszenia do Sejmu szefów Polsatu, TVP i PZPN jest poseł PO Jakub Rudnicki. Chce on zbadać, czy czasem nie chodziło o podbicie ceny, by nadawca publiczny, pod naciskiem kibiców, zakupił prawa do transmisji za horrendalne pieniądze. Rudnicki zamierza też sprawdzić czy nie dochodziło tu zmowy lub nadużyć- czytamy w dzienniku "Polska". Obradom mas się przysłuchiwać odpowiedzialna w rządzie za walkę w korupcję.

Polsat kupił prawa do pokazywania piłkarskich mistrzostw Europy za 15 milionów euro. I jak w mistrzostwach świata w Korei i Japonii w 2002 oraz cztery lata później w Niemczech, chciał odsprzedać sublicencję do pokazywania części meczów telewizji publicznej. Zaproponował 15 z 31 meczów z tegorocznych finałów, za które zażądał 10 milionów euro. TVP zgodziła się na wyłożenie 7,5 miliona euro, sugerując że zapłacenie większej kwoty skierowałby na nią zarzut o niegospodarność

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Posłowie będą namawiać Solorza do odkodowania transmisji Euro 2008