Posłowie przesłuchują wiceprezesa PKN Orlen Macenowicza

Polska Agencja Prasowa SA
29-04-2005, 10:49

Sejmowa komisja śledcza ds. PKN Orlen przesłuchuje w piątek wiceprezesa płockiego koncernu Andrzeja Macenowicza. Odpowiada on w PKN za kadry i sprawy administracyjne.

Sejmowa komisja śledcza ds. PKN Orlen przesłuchuje w piątek wiceprezesa płockiego koncernu Andrzeja Macenowicza. Odpowiada on w PKN za kadry i sprawy administracyjne.

Prowadzącego posiedzenie wiceprzewodniczącego komisji Andrzeja Aumillera (UP) interesowały sprawy związane z audytem spółki. Macenowicz wyjaśnił, że o audycie przez dwie zewnętrzne firmy zdecydowała Rada Nadzorcza z inicjatywy zarządu PKN.

Powiedział, że te dwie analizy dotyczyły działalności operacyjnej zarządu. Podał, że całość działalności spółki - również sprawa umów z dostawcami ropy naftowej, była przedmiotem innej analizy, która dotyczyła niebezpiecznych rozwiązań w strukturze i funkcjonowaniu firmy, które mogły prowadzić do uchybień, błędów i wykroczeń.

Andrzej Grzesik (Samoobrona) interesował się karierą prezesów spółek zależnych od PKN. Macenowicz tłumaczył, że np. pracujący w Orlen Asfalt Wojciech Hetkowski był wcześniej prezydentem miasta Płocka i wykazał się dużymi talentami organizacyjnymi, m.in. przy odbywanej w Płocku spartakiadzie młodzieży.

Grzesika interesowały też związki Macenowicza z szefem SLD Józefem Oleksym. Macenowicz pracował w kancelarii premiera, gdy Oleksy pełnił tę funkcję. Wiceprezes PKN powiedział, że zna Oleksego od lat 70-tych, gdy działał w Związku Młodzieży Wiejskiej, a Oleksy - w Zrzeszeniu Studentów Polskich.

Pełnomocnik Macenowicza, adw. Małgorzata Kacperska zapowiedziała, że wiceprezes nie będzie na jawnym posiedzeniu mówił o sprawach, które są tajemnicą spółki i mogłyby wpłynąć na cenę akcji PKN i wartość spółki w obrocie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Posłowie przesłuchują wiceprezesa PKN Orlen Macenowicza