Posłowie Samoobronie będą szkolić się na członków RN spółek skarbu państwa - prasa

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
24-11-2005, 08:31

"Gazeta Wyborcza" odkryła, że w Samoobronie trwają zapisy chętnych na kurs dający uprawnienia do zasiadania w spółkach skarbu państwa. Dziennik przytacza wyjaśnienia szefa biura partii Janusza Maksymiuka, który twierdzi, że jest to forma edukacji i nie wiąże się z pędem Samoobrony do władzy.

"Gazeta Wyborcza" odkryła, że w Samoobronie trwają zapisy chętnych na kurs dający uprawnienia do zasiadania w spółkach skarbu państwa. Dziennik przytacza wyjaśnienia szefa biura partii Janusza Maksymiuka, który twierdzi, że jest to forma edukacji i nie wiąże się z pędem Samoobrony do władzy.

Maksymiuk wyjaśnia, że jest to najprostsza droga do zapoznania się z zasadami działania spółek skarbu państwa i zaprzecza, by działacze Samoobrony za popieranie rządu PiS-u mogli w nagrodę otrzymywać stanowiska w radach nadzorczych spółek skarbu państwa i do tego się przygotowują.

Gazeta wskazuje, że chętnych do szkolenia jest w Samoobronie wielu, ale przeszkodę dla większości stanowi cena kursu i egzaminu - w sumie 2800 złotych. Janusz Maksymiuk jednak uważa, że w kursie powinien wziąć udział każdy poseł i szanujący się działacz; wskazuje jednak, że na razie odbywa się rozeznanie, ilu działaczy chciałoby wziąć udział w szkoleniu. Jeśli będzie wielu chętnych, Samoobrona może wynegocjować niższe koszty od firmy organizującej kurs - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Posłowie Samoobronie będą szkolić się na członków RN spółek skarbu państwa - prasa