Posłowie Samoobronie będą szkolić się na członków RN spółek skarbu państwa - prasa

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 24-11-2005, 08:31

"Gazeta Wyborcza" odkryła, że w Samoobronie trwają zapisy chętnych na kurs dający uprawnienia do zasiadania w spółkach skarbu państwa. Dziennik przytacza wyjaśnienia szefa biura partii Janusza Maksymiuka, który twierdzi, że jest to forma edukacji i nie wiąże się z pędem Samoobrony do władzy.

"Gazeta Wyborcza" odkryła, że w Samoobronie trwają zapisy chętnych na kurs dający uprawnienia do zasiadania w spółkach skarbu państwa. Dziennik przytacza wyjaśnienia szefa biura partii Janusza Maksymiuka, który twierdzi, że jest to forma edukacji i nie wiąże się z pędem Samoobrony do władzy.

Maksymiuk wyjaśnia, że jest to najprostsza droga do zapoznania się z zasadami działania spółek skarbu państwa i zaprzecza, by działacze Samoobrony za popieranie rządu PiS-u mogli w nagrodę otrzymywać stanowiska w radach nadzorczych spółek skarbu państwa i do tego się przygotowują.

Gazeta wskazuje, że chętnych do szkolenia jest w Samoobronie wielu, ale przeszkodę dla większości stanowi cena kursu i egzaminu - w sumie 2800 złotych. Janusz Maksymiuk jednak uważa, że w kursie powinien wziąć udział każdy poseł i szanujący się działacz; wskazuje jednak, że na razie odbywa się rozeznanie, ilu działaczy chciałoby wziąć udział w szkoleniu. Jeśli będzie wielu chętnych, Samoobrona może wynegocjować niższe koszty od firmy organizującej kurs - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane