Posłowie SLD chcą zmniejszenia deficytu o dodatkowe 400 mln zł

opublikowano: 16-12-2003, 14:55

PAP: Łączna kwota zmniejszenia deficytu budżetowego w 2004 roku, o jaką wnioskują posłowie SLD, to około 400 mln zł - poinformował we wtorek w Sejmie w trakcie drugiego czytania projektu budżetu na 2004 rok Stanisław Stec (SLD).

"Łączna kwota (zapisana w poprawkach SLD) może sięgnąć 400 mln zł" - powiedział Stec dziennikarzom.

Stec zgłosił poprawkę, zgodnie z którą deficyt należałoby obniżyć o 350 mln zł. Kwota ta miałaby pochodzić ze środków specjalnych z wyjątkiem służby zdrowia i inwestycji finansowanych z przychodów Totalizatora Sportowego.

Wcześniej poprawkę zmniejszającą deficyt o 101 mln zł pochodzących z tego samego źródła zgłosił przewodniczący Komisji Finansów Publicznych Mieczysław Czerniawski.

"Tych kwot nie należy dodawać. My po prostu idziemy dalej" - powiedział Stec.

Po pracach nad projektem budżetu na 2004 rok w komisji dochody budżetu w 2004 roku mają wynieść 153,1 mld zł, wydatki zaś 198,4 mld zł. Deficyt ma wynosić 45,3 mld zł.

Poprawki zgłaszane przez posłów w trakcie wtorkowego drugiego czytania Komisja Finansów Publicznych rozpatrzy w środę. Głosowanie nad projektem budżetu w Sejmie jest planowane na piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Posłowie SLD chcą zmniejszenia deficytu o dodatkowe 400 mln zł