Pośrednicy pozwali Link4

SW
opublikowano: 06-09-2011, 00:00

13,5 mln zł żądają od ubezpieczyciela agenci w pozwie zbiorowym za reklamy, które odstraszyły klientów.

13,5 mln zł żądają od ubezpieczyciela agenci w pozwie zbiorowym za reklamy, które odstraszyły klientów.

35 pośredników ubezpieczeniowych złożyło wczoraj pozew zbiorowy przeciwko Link4 w związku z kampanią reklamową ubezpieczyciela sprzed kilku lat — poinformowała Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych (PIPUiF). Zapowiada, że po zarejestrowaniu grupy przez sąd do przystąpienia do pozwu zostaną zaproszeni wszyscy przedsiębiorcy z całej Polski.

Roszczenie opiewa łącznie na 13 051 860 zł. Opiera się na prawomocnym wyroku sądu zakazującego reklam Link4, które sąd uznał za czyny nieuczciwej konkurencji. Wartość roszczenia została wyliczona na podstawie opinii ekspertów, badań przeprowadzonych przez MillwardBrown SMG/KRC oraz przychodów pośredników. Pełnomocnikiem pośredników jest kancelaria Drzewiecki, Tomaszek Wspólnicy, która wygrała proces wytoczony przeciwko Link4 w Sądzie Okręgowym i Apelacyjnym.

— Zdecydowaliśmy się na pozew, bo uważamy, że pomimo zakazu reklam i przeprosin sprawa nie została zamknięta. Pozostaje jeszcze kwestia rekompensaty za szkody, które one wyrządziły. Badania MillwardBrown SMG/KRC pokazały, że po obejrzeniu tych reklam klienci rezygnowali z usług pośredników. Ponadto wynika z nich, że 44 proc. Polaków którąś z nich zapamiętało — mówi Adam Sankowski, prezes PIPUiF.

Link4 nie komentuje sprawy do czasu uzyskania szczegółów pozwu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy