Postolski: Nie zaniedbujemy sprawy dywersyfikacji dostaw gazu i ropy

PAP
opublikowano: 26-02-2008, 19:15

Absolutnie nie rezygnujemy z dywersyfikacji dostaw do Polski ropy i gazu, ale departament ds. dywersyfikacji dubluje prace innego i dlatego zostanie zlikwidowany - powiedział we wtorek PAP wiceminister gospodarki Eugeniusz Postolski.

Postolski przyznał, że ministerialny departament ds. dywersyfikacji, istniejący od czasów rządu Kazimierza Marcinkiewicza, ulegnie likwidacji. "W resorcie jest departament ropy i gazu, zadania obu się dublowały" - powiedział wiceminister.

Dodał, że szef departamentu sam wypowiedział umowę o pracę, a jego współpracownicy już wcześniej "poszli do biznesu".

Postolski stanowczo zaprzeczył, by obecna koalicja zaniedbywała sprawy dywersyfikacji dostaw do Polski ropy i gazu.

"W trakcie wizyty w Polsce prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa, wicepremier Waldemar Pawlak uczestniczył w spotkaniu poświęconym możliwościom dostaw ropy i gazu z tego kraju" - powiedział Postolski. Alijew przybył we wtorek do Polski z dwudniową oficjalną wizytą.

We wtorek na stronach internetowych tygodnika "Wprost" pojawiła się informacja, że likwidacja resortowego departamentu ds. dywersyfikacji jest wstępem do likwidacji utworzonego po objęciu władzy przez PiS urzędu pełnomocnika rządu ds. dywersyfikacji ropy i gazu. Na czele tego urzędu stanął ówczesny wiceminister gospodarki Piotr Naimski.

Po utworzeniu gabinetu Donalda Tuska urząd pełnomocnika był nieobsadzony.

Eugeniusz Postolski powiedział, że podczas jednego z posiedzeń kierownictwa resortu gospodarki padła zapowiedź wystąpienia szefa tego resortu, wicepremiera Waldemara Pawlaka, do premiera Tuska o likwidację urzędu.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane