Czytasz dzięki

Poszkodowani przez GetBack nie chcą kar finansowych dla podmiotów związanych ze spółką

  • PAP
opublikowano: 07-02-2019, 14:44

Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack jest przeciwne nakładaniu kar pieniężnych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdyż może to pomniejszyć majątek firm, z którego obligatariusze mogliby zostać zaspokojeni - poinformował w czwartek prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack Artiom Bujan.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

"Nasze Stowarzyszenie jest kategorycznie przeciwne, żeby Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nakładał jakiekolwiek kary finansowe na wszelkiego rodzaju podmioty, które uczestniczyły, delikatnie mówiąc, w sposób nieuczciwy oferując wysokiego ryzyka produkty inwestycyjne, ponieważ nałożone kary finansowe obciążą pośrednio i bezpośrednio obligatariuszy razem z akcjonariuszami" - powiedział Bujan.

"Mając na uwadze interes społeczny ponad 10 tys. osób poszkodowanych w tej aferze, to są obligatariusze i akcjonariusze, w dniu dzisiejszym Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack złożyło pismo do prezesa UOKiK pana Marka Niechciała, (...) ponieważ w naszej ocenie jest wysokie prawdopodobieństwo, że majątek tych podmiotów może być pomniejszony o ewentualne przyszłe kary finansowe i tak naprawdę mienie, z którego mogą się zaspokajać klienci może być mniejsze" - dodał.

W czwartek UOKiK poinformował, że nałożył na Polski Dom Maklerski ponad 2 mln zł kary za stosowanie klauzuli niedozwolonej w związku ze sprzedażą obligacji GetBacku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane