POT prezentuje ofertę turystyczną Polski na targach w Berlinie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-03-2006, 20:02

Polska Organizacja Turystyczna (POT) oraz ponad stu wystawców z naszego kraju prezentuje ofertę turystyczną Polski na targach w Berlinie - poinformowała w czwartek PAP Katarzyna Sobierajska z POT.

Polska Organizacja Turystyczna (POT) oraz ponad stu wystawców z naszego kraju prezentuje ofertę turystyczną Polski na targach w Berlinie - poinformowała w czwartek PAP Katarzyna Sobierajska z POT.

    Od 8 do 12 marca POT promuje Polskę na międzynarodowych targach turystycznych w Berlinie. Wśród wystawców znalazły się m.in. biura podróży, obiekty hotelarskie oraz uzdrowiskowe. "Spotkajmy się w Polsce" - to hasło zachęcające turystów do odwiedzenia naszego kraju.

    Pierwsze dni targów poświęcone są branży turystycznej, kolejne zaś przeznaczone są dla klientów indywidualnych.

    "Na targach przedstawiamy zróżnicowaną ofertę turystyczną. Klienci z Niemiec bardzo dobrze znają Polskę, stąd oczekują, by oferta dotyczyła każdego segmentu turystyki" - powiedziała Sobierajska.

    Dodała, że dużym zainteresowaniem wśród Niemców cieszy się turystyka miejska, kulturowa, aktywna oraz uzdrowiskowa. Ponadto Niemcy chętnie zwiedzają obiekty pomilitarne i poprzemysłowe, przekształcone na atrakcje turystyczne.

    "Na targach prezentowana jest również kuchnia polska - wyśmienite mięsa duszone z grzybami, pierogi, naleśniki, makowiec" - powiedziała Sobierajska.

    "Rynek niemiecki dla polskiej turystyki jest najważniejszy. Od lat odnotowujemy znaczny wzrost przyjazdów turystów z Niemiec" - podkreśliła.

    Niemcy odwiedzający Polskę to przede wszystkim mieszkańcy Berlina i okolic, Kolonii, Hamburga oraz większych miast niemieckich, położonych blisko polskiej granicy.

    Turyści niemieccy najchętniej odwiedzają Warszawę, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, a spośród regionów - Warmię i Mazury, wybrzeże Bałtyku, Śląsk, Sudety oraz Beskidy.

    Obecnie Polska uważana jest w Niemczech za tani kraj urlopowy. Niemcy coraz częściej też korzystają z oferty leczniczej i sanatoryjnej Polski.

    Dyrektor Instytutu Turystyki (IT) Krzysztof Łopaciński powiedział wcześniej PAP, że w najbliższym czasie będzie się rozwijać turystyka zdrowotna. Niemieckie kasy chorych podpisały umowy z polskimi uzdrowiskami i kierują tam swoich pacjentów. Już teraz do Polski na leczenie i rehabilitację przyjeżdża rocznie 60 tys. Niemców.

    Sobierajska dodała, że Niemcy stanowią najliczniejszą grupę cudzoziemców korzystających z turystyki biznesowej - z usług konferencyjnych i kongresowych.

    IT podał, że w 2004 r. do Polski przyjechało ponad 34 mln Niemców, w tym 5 mln 230 tys. turystów. Natomiast w 2005 r. niemieckich turystów było o 6,5 proc. więcej - 5 mln 570 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane