Potencjalny słup ropy winduje kurs KOV

PAL
12-10-2010, 09:56

Notowania Kulczyk oil Ventures pną się od  początku wtorkowej sesji. To efekt porannego komunikatu ze spółki, w którym jednak nie ma nic, czego inwestorzy nie mieliby szansy przeczytać wcześniej.

I tak w komunikacie przeczytamy, że "odwiert poszukiwawczy Markisa-1 w Bloku M na obszarze lądowym w Brunei Darussalam ostatecznie osiągnął głębokość 1300 m (mierzonej wg pomiarowej głębokości względnej – MDRT). Odwiert wskazał na występowanie ropy podczas wiercenia poprzez piaski Ridan na głębokościach od 1070 do 1100 m (29 m rzeczywistej pionowej miąższości). Wstępne profilowanie linowe wskazuje możliwe występowanie 29 metrowego słupa ropy, jednak nie udało się uzyskać próbek płynu na tym odcinku. W ramach profilowania trwa pobieranie próbek oraz rdzenia ze ściany bocznej, a ich zakończenie jest oczekiwane w najbliższym czasie".

Spółka uważa, że wstępne wyniki odwiertu są zachęcające. "Do określenia jakości rezerwuaru oraz wielkości złoża ropy będą potrzebne dalsze analizy odwiertu i stref występowania ropy. Badania te wskażą czy odkryty rezerwuar ma potencjał produkcyjny" - czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Potencjalny słup ropy winduje kurs KOV