Potężny wzrost zysków Wells Fargo po uwolnieniu rezerw

opublikowano: 14-10-2021, 16:29

Wells Fargo odnotował prawie 60-procentowy wzrost zysku w trzecim kwartale, co przekroczyło oczekiwania analityków. Bank uwolnił rezerwy, które na początku pandemii zabezpieczył na pokrycie potencjalnych strat kredytowych, pisze Reuters.

Zysk czwartego co do wielkości banku w USA wzrósł w trzecim kwartale roku do 5,1 mld USD (1,17 USD na akcję). W okresie od lipca do września pożyczkodawca zdecydował się uwolnić rezerwy o łącznej wartości 1,7 mld USD, co miało znaczny wpływ na ostateczną wysokość zysków.

Analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się, że zarobki Wells Fargo w trzecim kwartale roku wzrosną do 1,22 USD na akcję.

Suma pożyczek udzielonych przez Wells Fargo zmniejszyła się o 8 proc. do 854 mld USD. Był to piątek z rzędu kwartalny spadek. Niski popyt na kredyty, w połączeniu z niemal zerowymi stopami procentowymi, zaszkodził również dochodom odsetkowym netto, które spadły o 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane