Potwierdzenie wybicia na WIG20

Witold Zajączkowski, DM BOŚ
opublikowano: 28-08-2018, 19:58

Wczorajsza sesja była brzemienna w skutki i dziś oczekiwaliśmy na jej potwierdzenie. WIG20 przełamał wczoraj potrójny, a nawet poczwórny szczyt na poziomie 2330 pkt. i tym samym znalazł się najwyżej od marca br.

Jednak wczoraj brakowało inwestorów z Londynu i wybicie odbyło się przy niezbyt dużym wolumenie. Samo wybicie miało potwierdzenie w bardzo dobrych nastrojach w Europie i tylko brakowało kropki nad „i”. Tą kropką miał być dalszy marsz na północ w dniu dzisiejszym.

Od rana rósł CD Projekt, który pokazał wyniki kwartalne lepsze od oczekiwań. Wolumen obrotu tej spółki okazał się drugi po PKO BP. Bank także opublikował wyniki. Okazały się trochę lepsze od konsensusu. CD Projekt na poziomie 220 zł naruszył swój rekord sprzed miesiąca.

Dziś nastroje w Europie nie były już tak zdecydowanie pozytywne jak wczoraj. Wzrosty były już raczej symboliczne, nie przekraczające 0,3 proc. Na tym tle wynik WIG20 wygląda całkiem dobrze i wpisuje się w prawidłowe zachowanie po przebiciu ważnego oporu. Mocno urósł też indeks w Stambule (+2,8 proc.), co jest tylko odreagowaniem spadającego od marca wykresu.

Na rynki powrócił optymizm po tym, jak USA wznawiają kolejne umowy handlowe w ramach NAFTA, potem UE i wydaje się być na dobrej drodze z Chinami.

Na szerokim rynku nie jest jednak tak różowo – mWIG40 i sWIG80 zanotowały spadki. Nie widać rodzimego kapitału. Pewną nadzieję daje projekt utworzenia Pracowniczych Programów Kapitałowych. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Witold Zajączkowski, DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy