Czytasz dzięki

Powell: Fed będzie działał zdecydowanie, wyprzedzająco i agresywnie

opublikowano: 09-04-2020, 16:57

Jerome Powell powiedział, że kierowana przez niego Rezerwa Federalna będzie nadal korzystać z wszelkich dostępnych narzędzi dopóki amerykańska gospodarka nie rozpocznie odrabiania strat spowodowanych przez pandemię, donosi Reuters.

- Wiele programów, które rozpoczęliśmy w celu wsparcia przepływu kredytu zależy od nadzwyczajnych możliwości pożyczkowych. Będziemy nadal korzystać z tych możliwości zdecydowanie, wyprzedzająco i agresywnie dopóki nie będziemy pewni, że mocno stoimy na drodze do poprawy stanu gospodarki – powiedział Powell.

Zobacz więcej

Jerome Powell

Bloomberg

Szef Fed zaznaczył, że są wszelkie przesłanki aby oczekiwać, że kiedy nadejdzie poprawa sytuacji gospodarczej, będzie ona gwałtowna. Przypomniał, że przed pandemią amerykańska gospodarka była bardzo silna.

Powell powiedział, że Fed przestanie korzystać z nadzwyczajnych narzędzi dopiero kiedy „prywatne rynki i instytucje znów będą w stanie wykonywać swoje witalne funkcje”.

W czwartek Fed ogłosił nowe działania mające wspierać małe i średnie firmy, a także władze lokalne, przeznaczając na to 2,3 bln USD.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane