Powell: Fed będzie reagować odpowiednio do sytuacji

opublikowano: 04-06-2019, 16:40

Rezerwa Federalna zareaguje „odpowiednio” na ryzyko związane z globalną wojną handlową i innymi niedawnymi wydarzeniami, powiedział przewodniczący Fed Jerome Powell, donosi Reuters.

We wtorkowym oświadczeniu będącym częścią  przemówienia na temat szerszych zagadnień polityki pieniężnej Powell powiedział, że Fed „ściśle monitoruje konsekwencje” sporu handlowego, który od ostatniego spotkania Fed zakłócił globalne rynki obligacji i akcji oraz stwarza ryzyko dla Wzrost gospodarczy w USA i na świecie.

Jerome Powell, szef Fed
Zobacz więcej

Jerome Powell, szef Fed fot. Bloomberg

Nie wiemy, jak i kiedy te problemy zostaną rozwiązane – stwierdził Powell, dodając, że „…jak zawsze, będziemy działać odpowiednio, aby podtrzymać ekspansję, z silnym rynkiem pracy i inflacją zbliżoną do naszego celu na poziomie 2 proc.”.

Jego uwagi nie zawierały odniesienia do aktualnej docelowej stopy procentowej Fed, ani nie powtórzyły obietnicy bycia „cierpliwym” przed ponownym podniesieniem lub obniżeniem stóp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA