Czytasz dzięki

Powell: potrzebna większa stymulacja Fed

opublikowano: 29-04-2020, 21:20

Do zapewnienia mocnego odbicia amerykańskiej gospodarki po kryzysie spowodowanym przez epidemię koronawirusa potrzebna będzie większa stymulacja, oświadczył Jerome Powell, szef banku centralnego USA.

- Może się zdarzyć, że gospodarka będzie potrzebować od nas większego wsparcia, jeśli ożywienie ma być solidne - powiedział Powell podczas wirtualnej konferencji prasowej w środę po posiedzeniu FOMC. - Czy będzie jednak potrzeba zrobienia więcej? Myślę, że odpowiedź na to pytanie brzmi „tak” – dodał.

Jerome Powell
fot. Bloomberg

Szef banku centralnego USA zaznaczył, że Fed ma „wiele wymiarów”, w których może udzielić wsparcia gospodarce, bo „nasza polityka kredytowa nie ma ograniczenia w dolarach”.

- Mogą być rozbudowywane w miarę potrzeb i możemy tworzyć nowe, dzięki czemu możemy nadal być częścią rozwiązania – powiedział Powell.

W środę Fed powtórzył zobowiązanie utrzymania stopy procentowej w pobliżu zera i podtrzymał plan zakupów aktywów na rynku.

- Możemy robić to, co nam wolno i będziemy robić to do absolutnych granic przyznanej władzy – powiedział Powell.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane