Powell: raport o rynku pracy nie zmienia oceny Fed

opublikowano: 10-07-2019, 18:51

Szef Fed został zapytany w Kongresie USA, czy raport o rynku pracy w czerwcu nie zmienia oceny banku centralnego dotyczącej perspektyw gospodarki.

- Odpowiedź wprost na to pytanie brzmi: nie - powiedział Jerome Powell. - Myślę, że od czerwcowego posiedzenia, a nawet w okresie je poprzedzającym, dane wciąż rozczarowywały i to dotyczy także Europy i Azji i nadal to ma  znaczenie – dodał.

Zobacz więcej

Jerome Powell

Bloomberg

Ostatni raport z rynku pracy pokazał, że gospodarka dodała w czerwcu 224 tys. miejsc pracy poza rolnictwem, najwięcej od stycznia i dużo więcej niż w maju. Rynek pracy jest uważnie obserwowany przez Fed i zwykle poprawiająca się na nim sytuacja nie sprzyja decyzjom o luzowaniu polityki monetarnej.

W swojej przygotowanej wypowiedzi Powell zauważył, że raport o rynku pracy w czerwcu był świetną wiadomością, ale zastrzegł, że dane były zgodne z oczekiwaniami. 

- Inna sprawa, że przemysł, handel i inwestycje są słabe na całym świecie – powiedział szef Fed.

Zwrócił także uwagę, że choć stopa bezrobocia jest niska, a firmy informują o trudności ze znalezieniem pracowników, to wciąż nie widać tego w rosnących wynagrodzeniach.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA